#GaszynChallenge

piątek, 12.06.2020

  Ochotnicza Straż Pozarna w Stolcu  do akcji #GaszynChallenge nominowana została przez OSP w Olbrachcicach Wielkich.  Członkowie naszej jednostki pod batutą naczelnika dh Tomasza Rękawika niezwłocznie przystąpili do podjęcia wyzwania .

 W piątek, 12 czerwca, przed remizą OSP, o wyznaczonej godzinie, pojawili się druhowie  gotowi do udziału w akcji #GaszynChallenge. Na konto została wpłacona kwota 100,00PLN.

https://www.siepomaga.pl/wplata/2NS25bVL


 Do kolejnego etapu wyzwania OSP w Stolcu nominowała: OSP Braszowice oraz OSP Sieroszów.

Następcom Życzymy Powodzenia!

Wytyczne dla jednostek OSP włączonych do KSRG

piątek, 13.03.2020

 

 

l.        DZIAŁANIA RATOWNICZE

1        Zabezpieczenie ochronne.

Zabezpieczenie          członków OSP przy     działaniach     niezwiązanych z zagrożeniem koronawirusem COVID-19, ale związanych z bezpośrednim kontaktem ratowników z osobami poszkodowanymi - podczas wykonywania medycznych działań ratowniczych:  ubranie specjalne — komplet;  środki ochrony indywidualnej:  rękawiczki nitrylowe;  maseczki jednorazowe (tzw. chirurgiczne);  okulary / gogle ochronne (wielokrotnego użytku);  środki dezynfekcyjne;  worki na odpady medyczne (czerwone).

2       Zasady postepowania

Działania realizowane są zgodnie z obowiązującą taktyką działań ratowniczych z uwzględnieniem możliwości danej jednostki OSP. Bezwzględnie przy każdym kontakcie z poszkodowanym należy stosować środki ochrony indywiualnej.

 

więcej

Zebranie Sprawozdawcze za 2019 rok

wtorek, 04.02.2020

 

 

     Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu zaprasza na walne zebranie sprawozdawcze za 2019 rok, które odbędzie się 20 marca o godz.18.00 w swietlicy OSP.

Zebranie Sprawozdawcze w Czerwonym Kostelcu (Czechy)

sobota, 25.01.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W piątek 24 stycznia,  druchowie:  Klimczuk Marek, Rękawik Tomasz, Sęk Ryszard, Klimczuk Marcin, Piotrowski Michał, na zaproszenie zarządu SDH w Czerwonym Kostelcu,  uczestniczyli w zebraniu sprawozdawczym tamtejszej jednostki. Zebranie rozpoczął przewodniczący od powitania wszystkich przybyłych . Następnie przystąpiono do części  sprawozdawczej z działalności zarządu, komisji rewizyjnej, skarbnika oraz pozostałych punktów zebrania. Po odczytaniu sprawozdania przez Starostę (prezesa) SDH miało miejsce symboliczne przekazanie obowiązków nowemu staroście, wybranemu 09 grudnia 2019 roku. Dotychczasowy starosta Radomir Sagner pełnił swoją funkcję przez 22 lata. Na jego następcę wybrano Ondra Vit. Od naszej jednostki zarówno Radek jak i  Ondra  otrzymali drobne upominki oraz zaproszenie na nasze zebranie sprawozdawcze w marcu.

Przekaż 1% podatku

poniedziałek, 20.01.2020

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl