Dzień Dziecka na ząbkowickim rynku

niedziela, 01.06.2014

1 czerwca nasza jednostka wzięła udział w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się na ząbkowickim rynku. Dzieci mogły w tym dniu poczuć się jak mali strażacy: zasiadali w kabinie samochodu, używali sygnałów, trzymali w rękach sprzęt strażacki.

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

sobota, 24.05.2014

W dniu 24 maja 2014 r w Tarnowie odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych dla gmin Ząbkowice Śląskie i Ciepłowody, w których wzięło udział 9 drużyn OSP.
Siedem drużyn było kwalifikowanych, natomiast drużyny z OSP Czerńczyce i OSP Przeworno startowały gościnnie.

Kolejność czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych OSP przedstawia się następująco:

Klasyfikacja Gminy Ząbkowice Śląskie

Sztafeta pożarnicza z przeszkodami:
1 miejsce OSP Braszowice - 53,48pkt,
2 miejsce OSP Stolec - 55,08pkt,
3 miejsce OSP Olbrachcice Wielkie - 56,29pkt,
4 miejsce OSP Tarnów - 57,10pkt,
5 miejsce OSP Sieroszów - 69,82 pkt.

Z wizytą u przedszkolaków

czwartek, 15.05.2014

Na zaproszenie p.Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr5 w Ząbkowicach Śląskich, w ramach programu „Bezpieczne Przedszkole”, nasi druhowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych oraz zorganizowali dla wychowanków pokaz sprzętu strażackiego.

ŚWIĘTO STRAŻAKÓW

sobota, 03.05.2014

W piątek 9 maja w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka.Podczas uroczystego apelu wręczono medale, awanse i wyróżnienia strażakom zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak również z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.                                                                                           Złoty Znak Związku OSP RP otrzymał druh Ryszard Golis.                                                           Minister Spraw Wewnętrznych nadał stopień:                                                           młodszego aspiranta druhowi Dariuszowi Golis.

www.doba.pl

Konkurs "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2014" rozstrzygnięty!

poniedziałek, 28.04.2014

Sejmik Województwa Dolnośląskiego na sesji w dniu 24 kwietnia 2014 r. rozstrzygnął konkurs pn. "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2014."

W tegorocznej edycji konkursu zostało złożonych 61 wniosków na łączną kwotę blisko 4 mln zł. Dofinansowanie uzyskały 22 gminy na łączną kwotę 1 500 000 zł. W ramach dofinansowania zakupione zostanie 19 samochodów pożarniczych oraz specjalistyczny sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych. Nasza gmina otrzymała 9 000 zł na zakup wyposażenia technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Braszowicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu.