ZMIANY W PODATKU VAT

piątek, 27.03.2015

Na ostatnim posiedzeniu Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o VAT oraz ustawy - Prawo zamówień publicznych. 

Nowelizacja ta od 1 stycznia 2016 r. wprowadza także 23% stawkę VAT na sprzęt przeciwpożarowy. Obecnie na ten sprzęt obowiązuje 8% stawka VAT. Jednak Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał w tej sprawie wyrok, w którym stwierdził, że Polska powinna stosować stawkę podstawową.

 


List do strażaków OSP

poniedziałek, 09.03.2015

Szanowni Państwo
 
Pozdrawiamy z planu „Strażaków”. Nasza ekipa pracuje nad serialem już od 12 miesięcy. A teraz, gdy produkcja pojawiła się na antenie TVP1, chcielibyśmy wykorzystać okazję – i pozdrowić wszystkich członków OSP. Ludzi, bez których nasz serial nigdy by nie powstał.

Filmując kolejne odcinki próbowaliśmy poznać – choć w części – życie strażaków. I z każdym dniem byliśmy pod coraz większym wrażeniem, jak trudna, niebezpieczna i jak niezwykle wszechstronna jest Wasza praca. Jakiej wymaga odwagi i wiedzy. I tego, jak wiele na co dzień poświęcacie, by pomagać innym.  
 
Na planie filmowaliśmy sceny pożarów w kontrolowanych warunkach – bez ryzyka. Ale i tak dla całej ekipy była to najtrudniejsza produkcja, w jakiej braliśmy udział. Stojąc za kamerą zrozumieliśmy jedno: że „strażak” to nie jest nazwa zawodu. To powołanie. A członkowie OSP to wyjątkowi ludzie – gotowi pomagać innym nawet za cenę własnego życia i zdrowia.  

I właśnie o tym staramy się opowiedzieć w serialu. Tworząc kolejne scenariusze chcielibyśmy  korzystać z Waszych doświadczeń, żeby jak najlepiej przedstawić na ekranie  pracę STRAŻAKÓW.  

Właśnie dlatego uruchomiliśmy specjalny adres poczty internetowej – strazacy@profilm.com.pl - wyłącznie dla członków OSP. Tak, byście mogli dzielić się z nami swoimi pomysłami i uwagami.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą produkcją – i zachęcamy do oglądania „Strażaków” na antenie TVP1.

Mamy nadzieję, że okażecie nam przychylność i pomożecie stworzyć serial, dzięki któremu widzowie w całej Polsce poznają Wasz świat.
 
Z wyrazami szacunku  
Katarzyna Anczarska,
Producent serialu STRAŻACY

 

Zebranie Sprawozdawcze SDH

sobota, 17.01.2015

    Tradycją stało się już uczesnictwo delegacji naszej jednostki na  corocznym zebraniu sprawozdawczym SDH w Czerwonym Kostelcu. Nie inaczej było w tym roku. 16 stycznia w świelicy SDH odbyło się zebranie, na którym podsumowano działalność za 2014 rok oraz podjęto plan działania w roku bieżącym.

Życzenia Świąteczne

niedziela, 21.12.2014

 

 

 

 

Radosnych świąt Bożego Narodzenia,
Rychłego spełnienia każdego marzenia.
Ciepła, wiary i życzliwości,
Życzymy Wam łącząc wyrazy miłości.

KALENDARZ 2015

poniedziałek, 01.12.2014

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl