DZIEŃ STRAŻAKA

piątek, 04.05.2018

       

Z okazji  Dnia Strażaka Zarząd  OSP w Stolcu życzy wszystkim Strażakom

pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca,

jakim  jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Dzień Strażaka to święto tych,

którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną bezinteresowną służbę

drugiemu człowiekowi.

 

Na obchody naszego święta wszystkich naszych członków zapraszamy 12 maja na godz.16.00. Piknik odbędzie się na świetlicy OSP.


Święto Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach

czwartek, 03.05.2018

    3 maja w Ząbkowicach Śląskich miały miejsce uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia konstytucji.Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. św. Anny, skąd uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Poległym Za Ojczyznę.Swoje przemówienie wygłosił tam burmistrz Marcin Orzeszek. Następnie delegacje organizacji kombatanckich, samorządowców, szkół i stowarzyszeń złożyły kwiaty pod pomnikiem. Skład pocztu sztandarowego naszej jednostki tworzyli

druhowie: Klimczuk Marcin, Ciupik Mateusz, Galeja Arkadiusz

WESOŁYCH ŚWIĄT

wtorek, 27.03.2018

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja !!!

życzy Zarząd OSP w Stolcu.

Zebranie Sprawozdawcze za 2017 r.

niedziela, 18.03.2018

 

       Coroczne zebranie sprawozdawcze naszej OSP odbyło się 16 marca na świetlicy strażackiej.  Zebranie rozpoczął prezes  dh Klimczuk Marek od powitania wszystkich przybyłych członków oraz gości w osobach:

- Burmistrz Ząbkowic Śląskich pan Orzeszek Marcin

- Przewodniczący Rady Miejskiej pan Dominik Andrzej

- Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich  kpt. Zarzycki Bartłomiej

- Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Ząbkowicach Śląskich dh Marcinków Józef

- Inspektor ds. zarządzania kryzysowego, spraw wojskowych i ochotniczych straży pożarnych pan Kozak Rafał

- Prezes SDH w Czerwonym Kostelcu dh Sagner Radomir.

  Następnie wybrano dh Świątka Marka na przewodniczącego zebrania, który poprowadził dalszą część według ustalonego porządku. Po odczytaniu sprawozdań: z działalności, finansowego, komisji rewizyjnej , przedstawieniu projektu planu działalności i planu finansowego na rok bieżący, odbyła się dyskusja. Kolejnym punktem zebrania było głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi za 2017 rok. Za udzieleniem absolutorium byli wszyscy członkowie. W czasie zebrania w poczet członków naszej straży przyjęto nowych druhów w osobach: dh Kijak Mateusz oraz dh Galeja Arkadiusz. Po przyjęciu planu działalności i planu finansowego oraz podjęciu uchwał , przewodniczący zakończył zebranie.

Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych

sobota, 24.02.2018

 

 

24 lutego w hali sportowej w Złotym Stoku odbył się 12. Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych Powiatu Ząbkowickiego. Najlepsi okazali się gospodarze turnieju.

W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn: strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy z miejscowości Stolec, Niedźwiedź, Przedborowa oraz gospodarze turnieju ze Złotego Stoku. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x12 minut.

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna gospodarzy ze Złotego Stoku. Drugie miejsce przypadło strażakom-ochotnikom z Niedźwiedzia, a na trzecim miejscu na podium stanęli strażacy-ochotnicy z Przedborowej. Najlepszym strzelcem zawodów został Mateusz Prokop (OSP Stolec), natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Wojciech Słonina (OSP Złoty Stok). Każda z drużyn z otrzymała pamiątkowy dyplom, a do najlepszych trzech zespołów powędrowały puchary. Nagrody wręczał Tomasz Mądry - pełniący obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich oraz Bogumił Hencel, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotym Stoku. 

Klasyfikacja końcowa:

  1. OSP Złot Stok
  2. OSP Niedźwiedź
  3. OSP Przedborowa
  4. OSP Stolec
  5. PSP Ząbkowice Śląskie
więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl