ZAWODY STRAŻACKIE 2023

niedziela, 18.06.2023

17 czerwca na boisku sportowym w Ciepłowodach odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Ciepłowody i Ząbkowice Śląskie.

W zawodach wystartowało dziewięć ekip - pięć reprezentujących gminę Ząbkowice Śląskie, dwie reprezentujące gminę Ciepłowody (obie z OSP Ciepłowody), a także dwie jednostki spoza terenu obu gmin - OSP Jemna (zwycięzca zawodów w gminie Stoszowice) oraz OSP Przerzeczyn-Zdrój (powiat dzierżoniowski).Podobnie jak w latach ubiegłych najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Ciepłowód.Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Najpierw zawodnicy pokonali sztafetę z przeszkodami, a następnie rywalizowali o najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym. 

Wyniki klasyfikacji generalnej zawodów prezentują się następująco:

1. OSP Ciepłowody I - 106.93 sek.
2. OSP Tarnów - 128.97 sek.
3. OSP Sieroszów - 130.19 sek.
4. OSP Olbrachcice Wielkie - 133.42 sek.
5. OSP Ciepłowody II - 150.01 sek
6. OSP Braszowice - 159.97 sek.
7. OSP Stolec - 174.31 sek.

150 LAT SDH w CZERWONYM KOSTELCU

niedziela, 11.06.2023

Uroczystość rozpoczęła się w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 14:00  przy teatrze oraz w parku miejskim Po obiedzie w miejscowej remizie rozpoczęła się pierwsza część programu – przejazd sprzętu przez miasto. Pierwszą grupę stanowiły samochody zabytkowe: zaprzęg konny z 1906 r. (Červený Kostelec), mercedes Menz L 1.500 z 1942 r. (Lhota) oraz CAS 24 Š 706 RTHP ze Stolína. Drugą grupę stanowiły nowoczesne pojazdy CAS 20 Tatra, CAS 30 Scania i CAS 20 Scania (Červený Kostelec, Lhota i Horní Radechová) oraz Mercedes Menz Sprinter z Červený Kostelec. 

Ceremonii otwarcia dokonał burmistrz miasta Tomáš Prouza, który pochwalił pracę strażaków i podziękował im za wszystko, co robią dla mieszkańców. Podziękowania złożył również dyrektor HZS regionu Králové Hradec, płk. Inż. David Pouč. Z pozdrowieniami przybyli przedstawiciele jednostek partnerskich, Rostislav Burdych, burmistrz SDH Radvanice  oraz nasza jednostka reprezentowana przez dh: Janusza Blicharskiego, Marcina Klimczuka, Michała Piotrowskiego i Adriana Rękawika. Obie delegacje wręczyły tablice pamiątkowe na ręce prezesa  SDH Czerwony Kostelec - Ondrze Vítowi.

Jubileusz zakończył się pokazami umiejętności strażaków, policji oraz sprawności fizycznej dzieci.

Dziękujemy naszym partnerom za zaproszenie na tą piękną uroczystość.

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników

czwartek, 01.06.2023

 

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników uprzejmie informuje, że w wyniku przeprowadzonego konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności pn.: „Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”, z dnia 19 grudnia 2022 roku, Państwa oferta została rozpatrzona pozytywnie.

Chrystus zmartwychwstał, Alleluja !

wtorek, 04.04.2023

     W Święta Wielkanocne życzymy Wam i Waszym Bliskim spełnienia wszystkiego tego, o czym marzycie. Niech te Święta będą radosne i pełne miłości.


Szczęscia, wiosny w sercu

wiary i nadziei

optymizmu i słońca

zdrowia każdego dnia

rodzinnego ciepła

dostatku i obfitości

życzliwości i wrażliwości

WESOŁEGO ALLELUJA

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZA 2022 r.

sobota, 01.04.2023

 

 

 

 

Coroczne zebranie sprawozdawcze naszej OSP odbyło się 31 marca na świetlicy strażackiej.  Zebranie rozpoczął prezes Zarządu OSP w Stolcu  dh Klimczuk Marek od powitania wszystkich przybyłych członków oraz gości w osobach:

- Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich  bryg. Mądry Tomasz

- Komendant Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Ząbkowicach Śląskich dh Stecyk Jerzy

- Burmistrz Ząbkowic Śl pan Orzeszek Marcin

- Inspektor ds. zarządzania kryzysowego, spraw wojskowych i ochotniczych straży pożarnych pan Ciapka Grzegorz

- Prezes SDH w Czerwonym Kostelcu Vit Ondrej.

  Następnie wybrano dh Rękawika Tomasza na przewodniczącego zebrania, który poprowadził dalszą część według ustalonego porządku obrad. Protokulantem został dh Sęk Ryszard. Po odczytaniu sprawozdań: z działalności, finansowego, komisji rewizyjnej za 2022 r , przedstawieniu projektu planu działalności i planu finansowego na rok 2023, odbyła się dyskusja. Kolejnym punktem zebrania było głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi za 2022 rok. Za udzieleniem absolutorium byli wszyscy członkowie. Po przyjęciu planu działalności i planu finansowego oraz podjęciu uchwał , przewodniczący zakończył zebranie.

Po części oficjalnej udaliśmy się na świetlicę wiejską , gdzie był przygotowany poczęstunek dla wszystkich uczestników zebrania.

Z naszej strony dziękujemy za tak liczne przybycie naszym członkom, przedstawicielom KP PSP, Zarządu Gminnego OSP, Urzędu Miejskiego oraz delegacji SDH z Czerwonego Kostelca.

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl