WYNIKI ELIMINACJI GMINNYCH

sobota, 24.02.2024

W dniu 23.02.2024 r. w Świetlicy Wiejskiej w Braszowicach odbyły się eliminacje gminne zorganizowane przez Oddział Miejsko-Gminy ZOSP RP w Ząbkowicach Śląskich.
W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu gminy. Łącznie udział wzięło 42 uczniów w następującym podziale na grupy:    • Grupa I (klasy 1-4 SP) – 16 uczniów,    • Grupa II (klasy 5-8 SP) – 18 uczniów,    • Grupa III (Szkoły ponadpodstawowe) – 8 uczniów.
Aby wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach konieczna była dogrywka, a w niej pytania dodatkowe. Klasyfikacja końcowa wygląda następująco:
GRUPA I:

I miejsce- Antoni Tokaruk, SP nr 3 Ząbkowice Śląskie, II miejsce- Maciej Słowiński, SP Braszowice, III miejsce- Krystian Sikora, SP Braszowice

GRUPA II:

I miejsce- Antoni Przywara, ZPS Stolec ,II miejsce- Patryk Grycaj, SP Braszowice, III miejsce- Błażej Duc, ZPS Stolec

GRUPA III:

I miejsce: Maciej Górowski, ZSZ Ząbkowice Śląskie, II miejsce: Mateusz Mądry, LO Ząbkowice Śląskie, III miejsce: Paweł Bernad, ZSZ Ząbkowice Śląskie

Laureaci eliminacji gminnych zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się w kwietniu 2024 w Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich.

W imieniu całego Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego składamy gratulacje dla wszystkich uczestników. Składamy wielkie podziękowania dla Opiekunów, którzy zadbali o przygotowanie uczniów.

ELIMINACJE GMINNE

czwartek, 15.02.2024

Już za tydzień (26.02.2024) o godzinie 12:00 w świetlicy wiejskiej w Braszowicach odbędą się eliminacje gminne ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pn." Młodzież zapobiega pożarom".Do udziału w turnieju zostały zaproszone delegacje ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu całej gminy.Aby się dobrze przygotować, zachęcamy do odwiedzenia strony Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Znajdziecie tam m.in. regulamin, zakres wiedzy oraz przykładowe pytania.https://zosprp.pl/ogolnopolski-turniej-wiedzy-pozarniczej/

Spotkanie z Zarządami Jednostek OSP powiatu ząbkowickiego

sobota, 27.01.2024

26 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich odbyło się spotkanie podsumowujące „Strażacki rok 2023”.
Spotkanie zorganizowanie przez Kierownictwo Komendy Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śląskich miało na celu zacieśnienie współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ząbkowickiego oraz przedstawienie wniosków i planów płynących z bieżącej współpracy w roku ubiegłym oraz bieżącym.
W spotkaniu udział wzięli:
 - Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich brygadier Tomasz Mądry,
 - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich starszy brygadier Krzysztof Welcz,
 - Starosta Ząbkowicki Roman Fester
 - Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Grzegorz Urbaś
 - Komendanci Zarządów Gminnych/Miejsko Gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
 - Prezesi oraz Naczelnicy Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ząbkowickiego
  Nasza jednostka reprezentowana była przez druhów w osobach: prezes Klimczuk Marek oraz skarbnik Golis Dariusz.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez brygadiera Tomasza Mądrego licznie przybyłych druhów oraz przedstawienia analizy funkcjonowania systemu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu ząbkowickiego w roku 2023. Następnie funkcjonariusze nadzorujący poszczególne piony służbowe przedstawili prezentację obejmującą statystykę zdarzeń, wnioski z działań ratowniczo-gaśniczych na terenie powiatu, przeprowadzone szkolenia oraz sprawy związane z obsługą dotacji.
Pierwszą część spotkania dopełniły słowa Starosty Ząbkowickiego skierowane do przybyłych gości, a za ich pośrednictwem także do wszystkich strażaków i druhów z ochotniczych straży pożarnych, które były pełne wyrazów uznania i wdzięczności za okazywaną każdego dnia pomoc i wsparcie.
Kończąc spotkanie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druh Grzegorz Urbaś przedstawił również wnioski i uwagi wynikające z funkcjonowania Zarządów poszczególnych szczebli oraz spraw związanych z trwającą kampanią sprawozdawczą w Jednostkach OSP.
materiały prasowe KP PSP w Ząbkowicach Śl.
mł.kpt. Mirosław Gomółka

TWOJE 1,5% MA ZNACZENIE

sobota, 20.01.2024

Wpłaty prosimy dokonać na n/w adres.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Razem"
Stolec 101
57-200 Ząbkowice Śl

z dopiskiem: OSP Stolec

Zebranie Sprawozdawcze za 2023 rok

wtorek, 16.01.2024

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu zawiadamia,

że Zebranie Sprawozdawcze naszej jednostki odbędzie się

01 marca 2024 roku w świetlicy  naszej straży.

Prosimy o liczne przybycie członków oraz sympatyków straży pożarnej,