POWIATOWE OBCHODY STULECIA ZWIĄZKU OSP

poniedziałek, 13.09.2021

          W niedzielę 12 września jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ząbkowickiego uczciły podczas uroczystości w Ziębicach 100-lecie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Obchody rozpoczęły się w mszą święta w ziębickiej bazylice odprawioną w intencji strażaków ochotników, na której przypomniano także postać patrona strażaków świętego Floriana. Następnie poczty sztandarowe, strażacy, samorządowcy i goście przemaszerowali na rynek, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia i wizyta w ziębickim muzeum. Potem zgromadzeni udali się na plac T. Kościuszki na dalszą część uroczystości.

Tam zasłużonym i najstarszym druhom z OSP w każdej gminie wręczono okolicznościowe medale. uhonorowano nimi także samorządowców i służby współpracujące z OSP. Zakończeniem części oficjalnej był sygnał z zabytkowej syreny strażackiej, na który swoimi sygnałami odpowiedziały wszystkie wozy strażackie. 

W końcu przyszła pora na konkursy i konkurencje sprawnościowe, strażacką grochówkę i dobrą zabawę przy muzyce. 


DOŻYNKI STOLEC-2021

niedziela, 22.08.2021

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE

niedziela, 15.08.2021

     Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu informuje, iż zebranie sprawozdawczo-wyborcze naszej jednostki odbędzie się 30 września o godz. 18.00 na świetlicy strażackiej. 

Dzień Strażaka 2021

sobota, 12.06.2021

 

Po rocznej przerwie związanej z pandemią , w piątek 11 czerwca obchodziliśmy Dzień Strażaka.

Obchody rozpoczęły się od poświęcenia figury św. Floriana, która została usytuowana na ścianie remizy. Następnie został poświęcony bus marki Fort, który został zakupiony w tym roku. Ceremonię święcenia poprowadził proboszcz naszej parafii- ks.Sebastian. Po części oficjalnej uroczystości, druhowie wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi spędzili czas na pikniku strażackim przy remizie.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 2021

czwartek, 01.04.2021

 

 

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl