SPRAWDZIAN 2018

środa, 23.05.2018

W dniu wczorajszym zastęp z naszej jednostki brał udział w ćwiczeniach ratowniczych pod kryptonimem "Sprawdzian 2018". Ćwiczenia przeprowadzone były dla jednostek wchodzących w skład Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego. Epizod ćwiczeń zakładał organizację i zasady prowadzenia działań gaśniczych przy pożarach obszarów leśnych, w tym doskonalenie umiejętności dostarczania wody na duże odległości. W ćwiczeniach oprócz zastępów z powiatu ząbkowickiego uczestniczyły zastępy z powiatu strzelinśkiego , kłodzkiego, leśnicy oraz samolot przeznaczony do gaszenia pożarów. Ćwiczenia odbyły się w miejscowości Sokolec , gmina Nowa Ruda.

OBÓZ MDP 2018

piątek, 11.05.2018

Informacja dla uczestników oraz rodziców. Tegoroczny obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej odbędzie się w dniach 29.06 - 08-07 2018 roku w miejscowości Rodewald (Niemcy).

DZIEŃ STRAŻAKA

piątek, 04.05.2018

Z okazji  Dnia Strażaka Zarząd  OSP w Stolcu życzy wszystkim Strażakom

pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin.

Składamy serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca,

jakim  jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Dzień Strażaka to święto tych,

którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną bezinteresowną służbę

drugiemu człowiekowi.

Na obchody naszego święta wszystkich naszych członków zapraszamy 12 maja na godz.16.00. Piknik odbędzie się na świetlicy OSP.

Święto Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach

czwartek, 03.05.2018

3 maja w Ząbkowicach Śląskich miały miejsce uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia konstytucji.Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. św. Anny, skąd uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Poległym Za Ojczyznę.Swoje przemówienie wygłosił tam burmistrz Marcin Orzeszek. Następnie delegacje organizacji kombatanckich, samorządowców, szkół i stowarzyszeń złożyły kwiaty pod pomnikiem. Skład pocztu sztandarowego naszej jednostki tworzyli

druhowie: Klimczuk Marcin, Ciupik Mateusz, Galeja Arkadiusz

WESOŁYCH ŚWIĄT

wtorek, 27.03.2018

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja !!!

życzy Zarząd OSP w Stolcu.