Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

środa, 03.05.2017

 

  Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. Św. Anny, skąd uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Poległym Za Ojczyznę. Swoje przemówienie wygłosił burmistrz Marcin Orzeszek, po którym krótki rys historyczny przedstawiły uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1. Następnie delegacje organizacji kombatanckich, samorządowców, szkół i stowarzyszeń złożyły pod pomnikiem kwiaty.

 Poczet sztandarowy naszej jednostki reprezentowali:

sztandarowy -druh Pławucki Paweł

asysta  - druh Nowosad Przemysław oraz druh Obrał Tomasz

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

poniedziałek, 01.05.2017

        Z okazji „Dnia Strażaka” składamy wszystkim  druhom  podziękowania za trudną  i odpowiedzialną służbę. Życzymy Wam, rycerzom Świętego Floriana samych dobrych i spokojnych dni, spełnienia planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności osobistej. Niech podejmowanym działaniom zawsze towarzyszy strażacka dewiza                                                                                                                        „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.           
Akcja ZIELONA GMINA

sobota, 25.03.2017

   W dniu dzisiejszym druhowie z naszej jednostki wzięli udział w akcji "Zielona Gmina". Akcja polegała na pomocy w nasadzeniach drzew oraz krzewów w parku miejskim. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

“Firefighter Combat Challenge – Wrocław 2017”

czwartek, 23.03.2017

 

W ramach uroczystości wojewódzkich z okazji  Dnia Strażaka 2017,po raz pierwszy we Wrocławiu, odbędą się zawody strażackie “Firefighter Combat Challenge”. 

Warunki udziału w zawodach

W mistrzostwach mogą wziąć udział czynni i emerytowani funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, członkowie innych jednostek ochrony przeciwpożarowej.Obecnie dostępny jest indywidualny formularz zgłoszeniowy. Formularze do tandemów dostępne będą dopiero po ogłoszeniu ostatecznej listy zawodników zgłoszonych indywidualnie. Każdy zawodnik, który chce się zapisać na tandem (2 osoby) MUSI być zarejestrowany najpierw INDYWIDUALNIE.Wpisowe w wysokości  50 zł (pięćdziesiąt złotych) za każdego zawodnika należy wpłacać na

nr konta:20 1020 5226 0000 6002 0416 5189

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu  ul. Kręta 28,48-300 Wrocław. W tytule przelewu należy umieścić: nazwisko i imię, jednostka organizacyjna oraz dopisek FCC Wrocław

Termin: 13 maja 2017 rok

Miejsce: Wrocław, pl. Wolności (obok Narodowego Forum Muzyki)

więcej

Ruszyła kampania „Stop pożarom traw”!

sobota, 18.03.2017

Przełom zimy i wiosny to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Spowodowane jest to wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Obszary zeszłorocznej wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialnością ludzi skutkuje gwałtownym wzrostem pożarów. Za większość pożarów traw odpowiedzialny jest człowiek. Niestety, wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę, co spowoduje szybszy i bujniejszy wzrost młodej trawy, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

W 2016 roku powstały 36 442 pożary traw. Spłonęło 12 036 ha traw.

W 2016 roku odnotowano 6 ofiar śmiertelnych i 81 rannych.

Należy pamiętać, że:

– wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
– jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Opracowanie: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP, na podstawie matariałów otrzymanych i analiz własnych. 

Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl