ĆWICZENIA POWIATOWE

wtorek, 01.11.2022

28 października na terenie „Kopalni Złota” w Złotym Stoku przeprowadzono ćwiczenia sprawdzające powiatowy plan ratowniczy. Scenariusz ćwiczeń zakładał działania ratownicze po zawaleniu szybu w kopalni. W powiatowych ćwiczeniach, wzięły udział jednostki: OSP KSRG Złoty Stok, OSP KSRG Stolec, OSP KSRG Lubnów, OSP KSRG Przyłęk, OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki 2, OSP KSRG Budzów, OSP KSRG Bardo, OSP Mąkolno, OSP Ożary, OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „WAŁBRZYCH 1”, Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Lubin, Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich, Pogotowie Ratunkowe w Ząbkowicach Śląskich, Zastępy, Kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich.

W trakcie ćwiczeń zespół rozjemców organizuje podgrywkę. Przekazana zostaje informacja o ponownym tąpnięciu. Kierujący Działaniem nakazuje natychmiastową ewakuację wszystkich zespołów oraz sprawdzenie czy wszyscy ratownicy opuścili kopalnię. Po otrzymaniu meldunków od dowódców odcinków bojowych, że ratownicy nie ucierpieli i opuścili kopalnię rozpoczynają się dalsze działania. Ostania osoba poszkodowana zostaje ewakuowana z kopalni na chwilę przed godziną 23.00.

Po złożeniu sprzętu oraz krótkim podsumowaniu ćwiczeń przeprowadzonym przez rozjemców: st.bryg. Pawła Kalińskiego - Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu, mł.bryg. Jarosława Łuczaka - Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Strzelinie, kpt. Pawła Dawidowicza starszego specjalistę w wydziale ds. operacyjno-szkoleniowych oraz kontrolno-rozpoznawczych KP PSP w Strzelinie oraz Radosława Stacha Dyrektora Naczelnego Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Lubin można było oficjalnie zakończyć ćwiczenia.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się, gdyby nie strażacy z Jednostek OSP: Krzelków, Lutomierz oraz Olbrachcice Wielkie, którzy wcieli się w role osób poszkodowanych.

Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze .- TARNAWA 2022

sobota, 04.06.2022

Zawody tradycyjnie odbyły się w dwóch konkurencjach. Najpierw zawodnicy pokonali sztafetę z przeszkodami, a następnie rywalizowali o jak najlepsze czasy w ćwiczeniu bojowym. Ze względu na opady deszczu, które poprzedziły zmagania strażaków, organizatorzy dbając o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników zdecydowali, aby konkurencja sztafety odbyła się bez biegu po równoważni.

W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się strażacy-ochotnicy z Ciepłowód,  wyprzedzając strażaków-ochotników z Braszowic. Trzecia pozycja przypadła strażakom-ochotnikom z Olbrachcic Wielkich.

Klasyfikacja generalna:

1. OSP Ciepłowody - 91.62 sek.
2. OSP Braszowice - 108.97 sek.
3. OSP Olbrachcice Wielkie - 112.17 sek.
4. OSP Stolec - 115.77 sek.
5. OSP Tarnów - 119.72 sek.
6. OSP Starczówek - 124.14 sek. - gościnnie
7. OSP Sieroszów - 124.97 sek.

Sztafeta pożarnicza z przeszkodami:

1. OSP Ciepłowody - 51.06 sek.
2. OSP Braszowice - 53.72 sek.
3. OSP Stolec -  56.83 sek.
4. OSP Olbrachcice Wielkie - 59.14
5. OSP Tarnów - 59.50 sek.
6. OSP Sieroszów - 59.72 sek - gościnnie
7. OSP Starczówek - 61.01 sek.

Ćwiczenie bojowe:

1. OSP Ciepłowody - 40.56 sek.
2. OSP Olbrachcice Wielkie  - 53.03 sek.
3. OSP Braszowice - 53.25 sek.
4. OSP Stolec - 58.93 sek.
5. OSP Tarnów - 60.22 sek.
6. OSP Starczówek - 63.13 sek. - gościnnie
7. OSP Sieroszów - 65.25 sek.

DZIEŃ STRAŻAKA 2022

środa, 04.05.2022

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym.Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

czwartek, 14.04.2022

Wiary, nadziei i miłości spokoju, a nade wszystko Pokoju! Obecności        Najbliższych i czasu na odpoczynek. Zdrowia i wszelkiej pomyślności z okazji Świąt Wielkanocnych życzy zarząd OSP.

Zebranie Sprawozdawcze za 2021 rok

czwartek, 31.03.2022

W czwartek odbyło się w naszej jednostce zebranie sprawozdawcze podsumowujące działalność naszej straży w 2021 roku.