ZAPRZYSIĘŻENIE OSP w OLBRACHCICACH WIELKICH

sobota, 07.05.2011

W dniu 07.05.2011 w kościele pw. Św Floriana i Św. Józefa w Olbrachcicach Wielkich odbyło się uroczyste zaprzysiężenie miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

We mszy celebrowanej przez ks. kan. Krzysztofa Ziobrowskiego  i proboszcza tutejszej parafii ks. dziekana Wiesława Raka udział wzięli:  Senator RP Stanisław Jurcewicz, Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Organiściak, Radny Rady Miejskiej Antoni Dulęba, przedstawiciele zarządu gminnego OSP oraz jednostek OSP z Tarnowa, Stolca, Sieroszowa i Braszowic, mieszkańcy wioski z przewodniczącym Rady Sołeckiej. Naszą jednostkę reprezentował Poczet Sztandarowy oraz przedstawiciele zarządu: dh Klimczuk Marek, dh Rękawik Tomasz, dh Golis Dariusz. Po mszy św. wszyscy goście wraz z mieszkańcami udali się na świetlicę wiejską na poczęstunek przygotowany przez OSP Olbrachcice.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

środa, 04.05.2011

Z okazji Święta Dnia Strażaka, życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Aby Wasze święto odbywało się w spokoju i radości.

POWIATOWY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

sobota, 09.04.2011

Dziewiątego kwietnia na hali sportowej w Ciepłowodach odbył się po raz ósmy, turniej halowej piłki nożnej strażaków.

Udział w turnieju zgłosiło siedem drużyn reprezentujących poszczególne gminy oraz dwie drużyny z PSP Ząbkowice Śl.

W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

I Grupa                                      II GRUPA

OSP Bardo                                  OSP Ciepłowody

OSP Henryków                             OSP Złoty Stok

OSP Przedborowa                         PSP I

OSP Topola                                  PSP II

OSP Tarnów

Po fazie grupowej do finału awansowałi: OSP Bardo, OSP Przedborowa, OSP Ciepłowody, PSP II.

W półfinałach spotkali się:           OSP Bardo           -    PSP II

OSP Przedborowa  -   OSP Ciepłowody

Po emocjonujących półfinałach w finale spotkały się OSP Ciepłowody z OSP Bardo.Zwycięsko z tej rywalizacji wyszło OSP Ciepłowody wygrywając cały turniej.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce     -  OSP Ciepłowody

II miejsce    - OSP Bardo

III miejsce   - OSP Przedborowa

IV miejsce    -  PSP II Ząbkowice Śl.

Sprzątanie Skałek

sobota, 09.04.2011

9 kwietnia 2011 roku aktywni i chętni do pomocy mieszkańcy wsi Stolec wspólnymi siłami przywrócili Skałkom - rezerwatowi przyrody, ich naturalny, bezśmieciowy wygląd.

Akcję zorganizowała Rada Sołecka przy współpracy z naszą jednostką OSP. Mógł w niej wziąć udział każdy, kto tego dnia znalazł w sobie odrobinę dobrej woli oraz chwilę wolnego czasu.

Wolontariusze oraz organizatorzy wspólnymi siłami posprzątali frontową część Skałek - usunięto stosy śmieci w postaci papierów oraz butelek, ale także złom. Miłośnicy wycieczek krajoznawczych powinni być zadowoleni, gdyż mieszkańcy wsi naprawili także zdewastowane, drewniane ławki. A wszystko na swój własny koszt.

Posegregowane śmieci trafiły do kontenerów, a wolontariusze udali się na zasłużony posiłek przy ognisku.

Jedyne co pozostaje, to mieć nadzieję, że efekty ich pracy zostaną docenione i żadna destrukcyjna siła, głównie pod wpływem alkoholu, nie zniszczy ich pozytywnych działań.

Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej

piątek, 25.03.2011

W dniu dzisiejszym w Komendzie Powiatowej PSP w Ząbkowicach Śl. odbyły się kolejne eliminacje , tym razem powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W jury zasiedli:

1. Marian Płachytka      - Przewodniczący

2. Tomasz Mądry          - Sekretarz

3.Marek Wydmuch        - członek

4. Józek Koszałka         - członek

W grupie szkół podstawowych udział wzięło 9-ciu uczestników, wśród gimnazjalistów również uczestniczyło 9 osób wyłonionych w eliminacjach gminnych. Po sprawdzeniu testów jury ogłosiło wyniki.

I grupa wiekowa ( szkoła podstawowa )

1.  Jakub Przystaś          Szkoła Podstawowa w Henrykowie

2.  Ewelina Wojtaczka      Szkoła Podstawowa w Braszowicach

3.  Marcin Klimczuk         Szkoła Podstawowa w Stolcu

II grupa wiekowa ( gimnazja )

1. Karolina Welcz            Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim

2. Wojciech Bialik            Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim

3. Grzegorz Poznański     Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim

W tej grupie wiekowej o trzecim miejscu zadecydowała dogrywka pomiędzy Grzegorzem Poznańskim , a Aleksandrem Hyla.Okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe wręczył Komendant Powiatowy PSP - Marek Wydmuch

Zwycięzcy poszczególnych grup reprezentować będą nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich,które odbędą się w kwietniu w Kliczkowie.