Święto niepodległości

piątek, 11.11.2011

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku.W całym kraju organizowane są patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze w intencji ojczyzny.W Ząbkowicach Ślaskich główne obchody  miały miejsce pod pomnikiem „Poległym za ojczyznę”, gdzie po przemarszu pocztów sztandarowych , wystąpieniu Burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz złożeniu kwiatów przez przybyłe delegacje wysłuchać  można było pieśni i melodii patriotycznych w wykonaniu zespołów: „Złocienie”, „Kwiat Powoju”, „Chóru ECHO” oraz Miejskiej Orkiestry Dętej. Nasza jednostka OSP wystawiła poczet sztandarowy oraz wartę honorową złożoną z druhów MDP.

Tego dnia zostaliśmy również zaproszeni przez druhów z OSP Kamieniec ZąbkowickiI na obchody Narodowego Święta Niepodległości do ich gminy , gdzie  był to szczególny dzień dla nich , ponieważ otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 

Pożar domu w Brodziszowie

środa, 09.11.2011

BrodziszówZaraz po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce zdarzenia wysłano jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stolca, Braszowic, Tarnowa, Przedborowej oraz Ciepłowód. Ząbkowice zabezpieczała w tym czasie jednostka z Kamieńca Ząbkowickiego.Działania straży zakończyły się tuż po godzinie 19:00, ale ostatnia jednostka opuściła miejsce zdarzenia godzinę później. Ogień objął swym zasięgiem zarówno budynek mieszkalny, jak i gospodarczy. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

więcej

MDP w NOWOLESIU

niedziela, 18.09.2011

18 września nasza drużyna MDP uczestniczyła w "Pierwszych Zawodach MDP w Nowolesiu".Udział w zawodach wzięły cztery drużyny młodzieżowe.Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety oraz ćwiczenia bojowego.W sztafecie uzyskaliśmy drugi czas,ustępując  jedynie MDP Nowolesie.W ćwiczeniu bojowym zajęliśmy natomiast pierwsze miejsce.

KLASYFIKACJA GENERALNA

1- MDP Nowolesie

2- MDP Stolec

3- MDP Nieszkowice

4- MDP Nowolesie II

 

 Wszystkie drużyny zostały uhonorowane pucharami  ,dyplomami oraz okolicznościowymi medalami. Po wręczeniu nagród uczestniczy zawodów udali się na obfity poczęstunek przygotowany przez strażaków z OSP oraz mieszkańców Nowolesia.

POWIATOWE ĆWICZENIA

czwartek, 15.09.2011

W czwartek przed południem nasza jednostka brała udział w powiatowych ćwiczeniach  ratunkowych.Celem ćwiczeń było wspóldziałanie,koordynacja oraz udzielanie pomocy w wypadku masowym przez: PSP,OSP,Policję,Pogotowie Ratunkowe,Służbę Drogową.

HEEMSEN 2011

poniedziałek, 18.07.2011

Równo rok temu strażacy z OSP Stolec przedłuzyli o następne 5 lat umowę ze strażakami z Darlaten na 10-dniowe wyjazdy dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do Niemiec. W niedzielę wieczorem 20-osobowa grupa wróciła z pierwszego z serii wyjazdu. Tym razem celem ich podróży była niemiecka miejscowość Heemsen położona w Dolnej Saksonii.

Obóz rozpoczął się 8 lipca. Na miejscu stawiło się 60 drużyn, po 20 osób w każdej z nich. Zdecydowana większość to drużyny niemieckie. Polskę reprezentowały dwie ekipy - z Subkowa koło Tczewa oraz ze Stolca. Pojawili się tam także reprezentanci z Białorusi, Holandii oraz Danii. Łącznie w obozie wzięło udział ponad 1250 uczestników.

więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl