Wieczerza Wigilijna

piątek, 23.12.2011

Dnia 23 grudnia o godz.18.00 w świetlicy naszej OSP zorganizowana została Uroczysta Wieczerza Wigilijna.Przy wspólnym stole wigilijnym  wraz z naszymi druhami zasiedli Pan Marcin Orzeszek Burmistrz Ząbkowic Śląskich,Pan Andrzej Dominik Przewodniczący Rady Miejskiej,proboszcz naszej parafii ks. Daniel Słowik, a także nasi honorowi członkowie: Panowie Ryszard i Antoni Golis.

 

 


`

Po wspólnej modlitwie, złożeniu sobie życzeń połączonych z łamaniem się opłatkiem,wszyscy uczestnicy wigilii włączeni zostali do wspólnego kolędowania.Na stole wigilijnym znajdowały się potrawy przygotowane przez nasze KGW oraz strażaków,którym dziękujemy za trud włożony w organizację tak pięknej wigilii.

WESOŁYCH ŚWIĄT

środa, 21.12.2011

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok. Życzymy, aby był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia , dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań.

 

 

alekartki.plalekartki.pl

Zabawa Andrzejkowa

środa, 16.11.2011

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się okresem adwentowym.Nie mogło być inaczej i u nas, gdzie tego dnia urządziliśmy zabawę.

https://picasaweb.google.com/118131780437640400354/Andrzejki2011?authkey=Gv1sRgCP6h9JXnvuDkXQ

Święto niepodległości

piątek, 11.11.2011

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w 1937 roku.W całym kraju organizowane są patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze w intencji ojczyzny.W Ząbkowicach Ślaskich główne obchody  miały miejsce pod pomnikiem „Poległym za ojczyznę”, gdzie po przemarszu pocztów sztandarowych , wystąpieniu Burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz złożeniu kwiatów przez przybyłe delegacje wysłuchać  można było pieśni i melodii patriotycznych w wykonaniu zespołów: „Złocienie”, „Kwiat Powoju”, „Chóru ECHO” oraz Miejskiej Orkiestry Dętej. Nasza jednostka OSP wystawiła poczet sztandarowy oraz wartę honorową złożoną z druhów MDP.

Tego dnia zostaliśmy również zaproszeni przez druhów z OSP Kamieniec ZąbkowickiI na obchody Narodowego Święta Niepodległości do ich gminy , gdzie  był to szczególny dzień dla nich , ponieważ otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. 

Pożar domu w Brodziszowie

środa, 09.11.2011

BrodziszówZaraz po otrzymaniu informacji o pożarze na miejsce zdarzenia wysłano jednostki Państwowej Straży Pożarnej, a także Ochotniczej Straży Pożarnej ze Stolca, Braszowic, Tarnowa, Przedborowej oraz Ciepłowód. Ząbkowice zabezpieczała w tym czasie jednostka z Kamieńca Ząbkowickiego.Działania straży zakończyły się tuż po godzinie 19:00, ale ostatnia jednostka opuściła miejsce zdarzenia godzinę później. Ogień objął swym zasięgiem zarówno budynek mieszkalny, jak i gospodarczy. Nikomu nic się nie stało. Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane.

więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl