XI POWIATOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ STRAŻY POŻARNYCH POWIATU ZĄBKOWICKIGO

sobota, 26.04.2014

26 kwietnia 2014 na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich odbył się już po raz jedenasty halowy turniej w piłce noznej.

Gospodarzem tegorocznego turnieju była Gmina Ząbkowice Śląskie.Poszczególne gminy naszego powiatu reprezentowały:

Gmina Stoszowice  - OSP Przedborowa

Gmina Bardo         - OSP Bardo

Gmina Ciepłowody - OSP Ciepłowody

Gmina Ziębice       - OSP Czerńczyce

Gmina Złoty Stok   - OSP Płonica

Gmina Kamieniec Ząbkowicki - OSP KamieniecII

Gmina Ząbkowice Śląskie- OSP Stolec

PSP Ząbkowice Śląskie

Po uroczystym otwarciu oraz przywitaniu wszystkich uczestników przez Burmistrza Ząbkowic Śląskich oraz Prezesa Zarządu Powiatowego OSP przystąpiono do losowania grup.

Grupa A                                                       Grupa B

Kamieniec Ząbkowicki                               Ciepłowody

Bardo                                                            Ziębice

Stoszowice                                                  Złoty Stok

PSP Ząbkowice Śląskie                              Ząbkowice Śląskie

WESOŁEGO ALLELUJA

wtorek, 15.04.2014

Z okazji nadchodzącej radosnej Wielkanocy

druhowie Strażacy życzą ,by te święta upłynęły

Pod znakiem spokoju, ciepła i radości.

Niech Zmartwychwstały niesie ze sobą nadzieję

oraz wiarę w moc i wiarę życia.

Niech trud i wysiłek każdego dnia

zostanie nagrodzony ludzką życzliwością.

Zebranie Sprawozdawcze za 2013r.

sobota, 08.03.2014

7 marca w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2013r.        Zebranie zaszczycili swoją obecnością:

•   Burmistrz Ząbkowic Śląskich
  •   Przewodniczący Rady Miejskiej
  •   Prezes Zarządu Gminnego OSP
  •   Komendant Zarządu Gminnego OSP
  •   Inspektor ds. zarządzania kryzysowego i spraw wojskowych
  •   Przedstawiciele SDH w Czerwonym Kostelcu

Po powitaniu uczestników zebrania przez Prezesa dh Marka Klimczuka przystąpiono do porządku zebrania:
1.Otwarcie zebrania
2.Wybór przewodniczącego zebrania, protokulanta oraz Komisji Uchwał i Wniosków
3.Przyjęcie porządku obrad i stwierdzenie prawomocnosci obrad
4.Sprawozdanie z działalności - dh Marek Klimczuk
5.Sprawozdanie finansowe - dh Dariusz Golis
6.Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - dh Krzysztof Golis
7.Przedstawienie planu działalności i planu finansowego na 2014r - dh Tomasz Rękawik
8.Dyskusja
9.Podjęcie uchwał
-udzielenie absolutorium Zarządowi za rok 2013
-przyjęcie planu działalności i planu finansowego na rok 2014
10.Wolne wnioski
11.Zakonczenie obrad

W czasie zebrania miała miejsce piękna uroczystość wręczenia odznaczenia przez Starostę SDH w Czerwonym Kostelcu, dh Prezesowi Józefowi Marcinków. Został wyróżniony za wkład oraz podpisanie porozumienia o współpracy między naszymi strażami.

KARTA RATOWNICZA W POJEŻDZIE

wtorek, 18.02.2014

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o  6 – 9, często decydujących, minut.  Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie

Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”.

więcej na stronie:  www.kartyratownicze.pl

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE ZA 2013r.

wtorek, 14.01.2014

Zarząd OSP w Stolcu zaprasza wszystkich członków oraz sympatyków naszej straży na zebranie sprawozdawcze ,które odbędzie się 7 marca 2014r o godz.18.00 na świetlicy.

Przypominamy o możliwości  uczestnictwa na zebraniu SDH w Czerwonym Kostelcu w dniu 17 stycznia.