NOWY SPRZĘT

poniedziałek, 07.11.2016

    Po wieloletnich staraniach nasza jednostka doczekała się hydraulicznego zestawu do ratownictwa technicznego. Sprzęt został zakupiony dzięki dotacji celowej MSWiA oraz Urzędu Miejskiego w Ząbkowicach Śl. W skład zestawu wchodzi:


- pompa hydrauliczna Holmatro SR 20 PC 2

- nożyce Holmatro CU 5050

- rozpieracz ramieniowy Holmatro SP 5240

- rozpieracz kolumnowy Holmatro TR 4350 C

- 2 węże hydrauliczne Holmatro (C 10 OU, C 10 BU)

  Dodatkowo dzięki uprzejmości firmy MAM  S.C. z Poznania, bezpłatnie zostały przystosowane do w/w zestawu nożyco-rozpieracze CU 3031 GP  (dostosowanie do systemu CORE).  Zestaw uzupełnia wspornik progowy HRS 22 oraz zestaw klinów do stabilizacji.

więcej

ĆWICZENIA-DZIERŻONIÓW

piątek, 21.10.2016

 

21 pażdziernika wraz z jednostkami OSP Kamieniec Ząbk. , OSP Przyłęk uczestniczyliśmy w ćwiczeniach. Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a współorganizatorami: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie, Areszt Śledczy w Dzierżoniowie, Urząd Miasta w Dzierżoniowie, a gospodarzem  Spółka Wodociągi i Kanalizacja.

WIZYTA STRAŻAKÓW Z DARLATEN

poniedziałek, 10.10.2016

W dniach 07-09.10.2016 w  naszej jednostce gościliśmy ośmioosobową delegację  strażaków z Darlaten (Niemcy). Goście w czasie pobytu zwiedzili zabytki Ząbkowic Śl, KP PSP, a w sobotę  większość dnia spędzili na strzelnicy myśliwskiej ćwicząc strzelanie do rzutków. Wieczorem natomiast spotkali się z przedstawicielami UM w Ząbkowicach Śląskich.

 

Dziękujemy wszyskim druhom, którzy pomogli nam zorganizować wizytę,a w szczególności Burmistrzowi panu Marcinowi Orzeszek.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze KDP, OSP, PSP Polanica Zdrój- 2016

czwartek, 01.09.2016

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze - Braszowice 2016

niedziela, 26.06.2016

26 czerwca 2016 roku w Braszowicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ząbkowickiego.

   Miejsce na starcie zamiast naszej jednostki zajęli druhowie z OSP Sieroszów, którzy w zawodach gminnych uzyskali  trzecią lokatę.

  Po raz kolejny zdecydowanie najlepsi okazali się strażacy z Ciepłowód, którzy zarówno w sztafecie jak i ćwiczeniu bojowym okazali się najszybsi, zostawiając w tyle konkurencje. Drugie miejsce ze stratą ponad sześciu sekund zajęli strażacy z Przyłęku (gm. Bardo), a na trzeciej lokacie uplasowali się ochotnicy z Głębokiej (gm. Ziębice), tracąc do zwycięzców kilkanaście sekund.W zawodach wzięło udział dwanaście drużyn. Zwycięstwo strażaków z Ciepłowód było ich trzecim z rzędu w zawodach powiatowych, w związku z tym puchar przechodni trafił do nich na stałe. Podczas wręczenia pucharów i dyplomów dla drużyn biorących udział w zawodach nie zabrakło wyróżnień indywidualnych jak odznaczeń i medali.

Z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu medal „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymali: srebrnydh Janusz Blicharski, brązowydh Ryszard Sęk. Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” – dh Andrzej Dominik.

Puchary, dyplomy, odznaczenia i medale wyróżnionym strażakom wręczali m.in. Marian Płachytka - pełniący obowiązki komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, Ryszard Nowak - członek zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP, Jerzy Maćkowski - zastępca prezesa zarządu powiatowego ZOSP RP w Ząbkowicach Śląskich oraz Roman Fester – starosta powiatu ząbkowickiego, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich i Łukasz Białkowski - wójt Gminy Ciepłowody. 

 


 


więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl