WIZYTA W BOCARZE

poniedziałek, 13.03.2017

 

   W piątek 10 marca, udaliśmy się do firmy Bocar, na okresowy przegląd serwisowy zabudowy pożarniczej. Dodatkowo został zamontowany sprzęt pozyskany pod koniec ubiegłego roku. Sposób zamontowania można obejrzeć na załączoych zdjęciach.

Baraż o pierwszą ligę

wtorek, 07.03.2017

Dobiega końca tegoroczna edycja Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Baraże, które odbędą się 12 marca, w niedzielę, będą ostatnim akcentem rozgrywek i zadecydują o tym, które ekipy otrzymają w przyszłej edycji prawo gry w pierwszej i drugiej lidze.

Nasza drużyna swój mecz barażowy o pierwszą ligę rozegra z zawodnikami Consultor Teamu. Początek spotkania o godz.17.00. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

Zebranie sprawozdawcze za 2016 rok

sobota, 04.03.2017

  W dniu 4 marca 2017 roku w naszej jednostce odbyło się zebranie sprawozdawcze za 2016 roku. Zebranie otworzył Prezes OSP, witając wszystkich przybyłych w osobach:

1. Dowódca JRG Ząbkowice Śl. mł. bryg Grzegorz Ciapka

2. Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP - dh Józef Marcinków

3. Inspektor ds. zarządzania kryzysowego, spraw wojskowych i ochotniczych straży pożarnych                         pan Rafał Kozak

4. Delegacja SDH z Cervenego Kostelca pod przewodnictwem Petra Nejmana

5. Członek Honorowy - dh Antoni Golis

6. Członkowie OSP Stolec

7. Członkowie MDP Stolec

Następnie na przewodniczącego zebrania wybrano dh Marka Świątka, który poprowadził dalszą część zebrania. Po przegłosowaniu porządku obrad przystąpiono do odczytu sprawozdań za 2016 rok: działalności OSP, planu finasowego, planu działalności na bieżący rok oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Zebranie nie wniosło uwag do w/w sprawozdań na co udzielono absolutorium zarządowi. 

Zebranie sprawozdawcze

czwartek, 02.02.2017

                 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolcu informuje,  że zebranie sprawozdawcze za 2016 rok odbędzie się 04-03-2017r. w świetlicy strażackiej. Rozpoczęcie zebrania o godz. 18.00.

NIE dla czadu

wtorek, 10.01.2017

 

Skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny?

Tlenek węgla, czyli czad, powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, który zachodzi przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze.

  •  

 

Niebezpieczeństwo zaczadzenia wynika z faktu, że tlenek węgla:

  • jest gazem niewyczuwalnym przez zmysły człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku),
  • blokuje dostęp tlenu do organizmu – zajmuje jego miejsce w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie.więcej
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl