OBCHODY DNIA STRAŻAKA

piątek, 01.06.2012

 

Obchody Dnia Strażaka w naszej jednostce odbyły się 1-go czerwca od uroczystej zbiórki i złożeniu meldunku  Prezesowi OSP w Ząbkowicach Śl. przez Naczelnika OSP w Stolcu. Była to szczególna uroczystość, gdyż  w dniu tym otrzymaliśmy z rąk Burmistrza kluczyki do lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego – IVECO Daily, który następnie został poświęcony przez Proboszcza naszej parafii.


 

 Następnie dużą niespodzianką wśród przybyłych gości było odsłonięcie pomnika upamiętniającego wszystkich naszych strażaków. Pomnik został  wykonany w drzewie przez naszego druha Kasprzyka Mariusza. W dniu tym mieliśmy jeszcze jedną podniosłą uroczystość. Proboszcz naszej parafii ks. Daniel Słowik obchodził piękny jubileusz 25-lecia kapłaństwa,gdzie na tą okazję otrzymał od naszych druchów pamiątkową figurkę św.Floriana wraz z dedykacją.


Po części oficjalnej wszyscy udali się  na poczęstunek przygotowany przez nasze druhny -za co serdecznie dziękujemy.

 Wśród gości obecni byli: Burmistrz Ząbkowic Śląskich- Orzeszek Marcin,  Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin- Pawnuk Dorota,  Przewodniczący Rady Miejskiej-Dominik Andrzej, Starosta Cervenego Kostelca- Mědílek Petr,  Komendant Powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich- st. Bryg Wydmuch Marek,  Prezes Gminny OSP w Ząbkowicach Śląskich- Marcinków Józef,  Proboszcz- ks.Słowik Daniel,  przedstawiciele OSP Nowolesie z Prezesem Kasprzyszakiem Łukaszem,  Starosta SDH Cerveny Kostelec- Ságner Radomír,  Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich- Sobala Sylwia,  Inspektor ds. zarządzania kryzysowego i spraw wojskowych- Kozak Rafał.

Do obejrzenia zdjęć zapraszamy do galerii.

wróc
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl