Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

środa, 03.05.2017

 

  Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ząbkowicach Śląskich rozpoczęły się od Mszy Świętej za Ojczyznę odprawionej w kościele pw. Św. Anny, skąd uczestnicy uroczystości wraz z pocztami sztandarowymi, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali pod Pomnik Poległym Za Ojczyznę. Swoje przemówienie wygłosił burmistrz Marcin Orzeszek, po którym krótki rys historyczny przedstawiły uczennice Publicznego Gimnazjum nr 1. Następnie delegacje organizacji kombatanckich, samorządowców, szkół i stowarzyszeń złożyły pod pomnikiem kwiaty.

 Poczet sztandarowy naszej jednostki reprezentowali:

sztandarowy -druh Pławucki Paweł

asysta  - druh Nowosad Przemysław oraz druh Obrał Tomasz

wróc
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl