Dolnośląskie obchody Dnia Strażaka

wtorek, 10.05.2016

Tu oficjalne uroczystości, będące okazją do wręczenia najlepszym ratownikom awansów i odznaczeń, połączone zostaną z piknikiem rodzinnym, otwartym dla wszystkich Wrocławian i osób goszczących w naszym mieście. Takie połączenie części oficjalnej z ofertą skierowaną do rodzin, stało się możliwe, dzięki wsparciu ze strony wojewody dolnośląskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, a także WP Hala Ludowa.
Dzięki zaś szerokiemu współdziałaniu władz i instytucji, oferta dla rodzin, które zechcą uczestniczyć w święcie strażaków, jest atrakcyjna i bogata. Składają się na nią m.in. pokazy specjalistycznych pojazdów i sprzętu ratowniczego, a także pokazy ratownictwa technicznego i wysokościowego. Dla najmłodszych przewidziano widowiskowe lanie wodą do celu ( na wzór zawodów pożarniczych), pokaz techniki gaszenia, ale, co ciekawe, w wykonaniu… dziecięcej drużyny pożarniczej.
Organizatorzy przygotowali też liczne zabawy i konkursy, z nagrodami w postaci gadżetów odblaskowych. No i odbędzie się, wzbudzający zawsze ogromne zainteresowanie, pokaz działania grupy poszukiwawczej z użyciem psów ratowniczych. Warto też dodać, że specjalnie na wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Strażaka, przyjedzie Strażak Sam, z którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Po raz pierwszy, co także warto odnotować, w trakcie wrocławskich obchodów Dnia Strażaka, zostaną ogłoszone oficjalne wyniki plebiscytu Komendy Wojewódzkiej PSP i „Gazety Wrocławskiej” na „Strażaka Roku 2016”.

  wróc
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl