ĆWICZENIA POWIATOWE w ZŁOTYM STOKU

piątek, 13.09.2013

 

 13 września z Złotym Stoku odbyły się ćwiczenia powiatowe sprawdzające zasady prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego w ramach projektu Polsko-Czeskiego "Zintegrowany System Ratownictwa w obszarze przygranicznym - współpraca i doposażenie jednostek straży pożarnej". W ćwiczeniach uczestniczyły następujące jednostki:

                                                                                             fot.doba.pl

1. JRG Ząbkowice Śl. - zmiana 2 oraz zmiana 3

2. OSP KSRG Ciepłowody GBA2,5/30

3. OSP KSRG Stolec GBA2,7/30

4. OSP KSRG Kamieniec Ząbkowicki GBA2,5/30

5. OSP KSRG Przyłęk GBA2,7/30

6. OSP KSRG Budzów GBM2,5/8

7. OSP KSRG Złoty Stok GBA2,5/16

8. SDH Bila Voda (Czechy)

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                       fot.PSP Ząbkowice Śląskie.

Uczestniczących strażaków czekały 4 założenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.                                Pierwszym zadaniem była pomoc turyście, który spadł z półki skalnej - upadek spowodował otwarte złamanie kości uda.                                                                                                                                                              W drugim założeniu pomocy potrzebowała kobieta w widocznej ciąży. W wyniku zasłabnięcia ześlizgnęła się ze wzniesienia i wpadła do strumyka.                                                                                                              Kolejnym założeniem było udzielenie pomocy turyście, który korzystając z atrakcji parku linowego podczas zjazdu na tyrolce został ukąszony przez owady błonkoskrzydłe. Zadaniem strażaków było ściągnięcie turysty na ziemie i udzielenie pomocy.                                                                                                                                  Zasłabnięcie i utrata przytommności spacerującego człowieka po górach to czwarte zadanie strażaków.Cwiczenie to wymagało zastosowania resuscytacji krążeniowo - oddechowej do momentu uzyskania oddechu i tętna. 

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                             fot. PSP Ząbkowice Śląskie 

Piątym ostatnim założeniem było udzielenie pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność zjeżdżając na tyrolce. Zadanie to było przeznaczone dla grupy wysokościowej JRG Ząbkowice Śl.

fot.PSP Ząbkowice Śląskie

                                                                                                             fot.PSP Ząbkowice Śląskie

wróc
Logowanie
GoFuture.pl

Copyright © 2010 OSP Stolec | Projekt i wykonanie

GoFuture.pl